לא משאירים אותו מאחור: איך מטיסים כלב לארצות הברית?

מתכננים לטוס לארה"ב אבל לא רוצים להשאיר את החבר הכי טוב שלכם מאחור? ובכן, אתם יכולים להטיס אותו ביחד איתכם, אולם הדבר כרוך בלא מעט צעדים. מהם? כל הפרטים מחכים לכם בכתבה הבאה.

שלב ראשון – הנפקה של ויזה לארה"ב

בתהליך התכנון של טיסה לארה"ב עם הכלב צריך לקחת בחשבון את הנושא של הנפקת ויזה. כל אזרח ישראלי נדרש להנפיק ויזה אל מול שגרירות ארה"ב, כאשר מידע נוסף אודות תהליך אפשר למצוא באתר פלי ג'וב. רצוי לבצע את הנפקת הוויזה בעבורכם כחודשיים לפני הטיסה, מתוך מטרה להבטיח כי מעבר לדאגה לתהליך ההטסה של הכלב, תהיה לכם ויזה בתוקף.

שלב שני – בדיקת הדרישות האמריקאיות

לאחר שהנפקתם ויזה, השלב הבא הוא  לבדוק את התקנות והדרישות לנסיעה עם כלב לארצות הברית מישראל. מי שאמון על הנושא הוא משרד החקלאות האמריקאי (USDA) והמרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) אשר קובעים את התקנות. את המידע העדכני אפשר למצוא באתרי האינטרנט הרשמיים, אולם במידה ואתם לא מוצאים, הצטרפו לקבוצות ברשתות החברתיות של ישראלים המתגוררים בארה"ב ואשר הטיסו את הכלב, לטובת קבלת פרטים שיניבו לכם את היכולת לבצע את התהליך באופן מסודר, וללא עיכובים.

שלב שלישי – בדיקת התנאים של חברת התעופה

בעת הזמנת הטיסה, צריך לוודא כי אתם  בוחרים חברת תעופה המאפשרת לנוסעים להטיס את הכלבים, בין אם במסגרת של רכישת כרטיס מושב במטוס או בתוך תא הכבודה בירכתי המטוס. שימו לב כי חלק מחברות התעופה מגבילות את הנושא של הטסת כלבים בהתאם  לגודל ומשקל הכלב. בנוסף, רצוי לבחור בטיסה ישירה ולא בטיסה עם קונקשן, מאחר ומעברים בין נמלי התעופה עשוי להקשות באופן משמעותי על הכלב, ואף להשפיע על בריאותו. ביום הטיסה הגיעו לשדה התעופה מוקדם כדי לתת לעצמכם מספיק זמן לבצע צ'ק-אין ולעבור את הבידוק הביטחוני, וכן להקפיד על טיול ארוך מסביב לשדה לפני שעולים לטיסה. לצד זה, יידעו את צוות הטיסה שאתם טסים עם כלב.

 

 

שלב רביעי – בדיקות רפואיות ואישור מטעם הווטרינר

כדי להטיס את הכלב ולהיכנס לגבולות ארה"ב, הכלב יצטרך תעודת בריאות שהונפקה על ידי וטרינר מורשה בישראל. שימו לב כי אתם צריכים להנפיק את האישור לא יותר מ-10 ימים לפני תאריך הנסיעה, ולוודא כי מדובר בטופס המתורגם לשפה האנגלית. התעודה צריכה לכלול את פנקס החיסונים של הכלב, כולל חיסון נגד כלבת, והצהרה כי הכלב במצב בריאותי תקין ונקי ממחלות זיהומיות.

שלב חמישי – הכנה של הכלב

לאחר שסיימתם לטפל בכל הבירוקרטיה הכרוכה בהנפקה של מסמכים, השלב האחרון הוא להכין את הכלב לקראת הטיסה. רצוי לעבוד עם מאלף כלבים מומחים על תרגול של הכנסת הכלב לתוך תיק (במידה והוא עולה איתכם לטיסה) או לתוך הכלוב. בנוסף, ארזו את כל מה שהכלב יצטרך לטיסה. זה כולל קערת מים, מזון או צעצוע שהוא אוהב. שימו לב כי הכלב עונד תג שם עם השם שלו, השם שלכם וכן מספר טלפון עדכני.

לסיכום

היערכות לקראת טיסה ביחד עם הכלב עשויה להיות מאתגרת למדי, אולם באמצעות מעבר על הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, תוכלו לעשות זאת בקלות ובמינימום של טעויות. הקפידו לבצע הכנה טובה לכלב באמצעות תרגול של שהות ארוכה בתוך כלוב, עדכנו את צוות הטיסה בדבר ההטסה, ובכך תוכלו להשלים את הטיסה על הצד הטוב ביותר, וביחד עם החבר הכי טוב שלכם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support