אימוץ בעלי חיים

בישראל יש עשרות אלפי בעלי חיים שממתינים לאימוץ. כלבים, חתולים, חמוסים, ואפילו סוסים, ממתינים בעשרות העמותות שפועלות על מנת למצוא בית חם לבעלי החיים. חשיבות אימוץ חיות מחמד או אימוץ חיות משק – היא במעלה ראשונה, גם עבור שיפור איכות חייהם של אותם בעלי חיים שמחפשים בית חם, וגם עבור המאמצים שייהנו מהיתרונות של אימוץ ומתן מחסה והגנה למי שזקוק לכך. משפחות עם ילדים, זוגות, רווקים, קשישים ושאר אנשים שמאמצים בעלי חיים – מכניסים המון אהבה לביתם ובין היתר לומדים מהי חמלה, מבינים כיצד לוקחים אחריות על יצור חי ולומדים דרכי תקשורת חדשות ומיומנויות נפלאות לחיים.

תהליך האימוץ

כאשר מאמצים בעל חיים חשוב שכול המשפחה תירתם למשימה. בזמן האימוץ על בני הבית להיות נוכחים, לבחור את החבר החדש בהסכמה של כולם ובד בבד להבין את משמעות האימוץ (טיפול, אחריות, דאגה לצרכים של בעל החיים וכולי). חשוב לציין כי בעת האימוץ פועלות העמותות כדי לבצע התאמה נכונה ביותר של המאומץ לביתו העתידי.

חשוב לדעת! לעיתים לוקח זמן להתרגל לבעל החיים, להתאהב בו או להפוך אותו לחלק מהבית. במקרים כאלה תוכלו לקבל סיוע מעובדי העמותה. הסיוע כולל בדרך כלל סבסוד שיעורי אילוף, מתן ייעוץ טלפוני, או מתן פתרון ראוי ונכון במידה וקיימים קשיים באימוץ חיית המחמד או בהסתגלות למצב החדש.

מה כולל סל אימוץ?

  • סל אימוץ לכלב – סל אימוץ לכלב כולל חיסון שנתי, חיסון תולעת הפארק, שבב חד פעמי, סירוס חד פעמי ואגרת רישוי.
  • סל אימוץ לחתול – סל אימוץ חתול כולל חיסון מרובע, טיפול תילוע, עיקור/ סירוס.

ציוד לבעל החיים

בבתי מחסה אפשר לרכוש ציוד בסיסי לבעל החיים כמו קולר, רצועה, אמפולות נגד פרעושים וקרציות, תג שם וכדומה. בחנויות לציוד בעלי חיים אפשר להצטייד בכל הציוד הנחוץ החל ממיטה לחתול או לכלב עד למזון מתאים, צעצועים, כלובי נשיאה, חטיפים וכדומה. אנו מאחלים לכם בהצלחה באיתור בעל חיים אהוב.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support