האם מאלפי כלבים זקוקים לביטוח?

כיום כל בעל עסק יודע שכדאי לעשות ביטוח לעסק, אם כדי להימנע מנפילה כלכלית בגין תביעה ואם כדי להימנע מאובדן הכנסה בשל כמה שבועות קשים וכדומה. כמו כן, כיום כל מאמן בתחום הפעילות הספורטיבית צריך לדעת שקיים עבורו ביטוח ייעודי. מכאן שניתן למצוא ביטוח שמיועד עבור מאמני שיחה, עבור מאמני ריצה, עבור מאמני חתירה וכדומה – הרשימה ארוכה. עם זאת, אם ניקח עיסוק בתחום האימון שנחשב יותר ייחודי, נמצא שאומנם אין עבורו ביטוח ייעודי, אך כן קיימים פרמטרים שיודעים לכסות את נדבכי העיסוק מכל הכיוונים.

הרכבה אישית של ביטוח ייעודי

יש להבין שאימון כלבים נחשב עיסוק מרתק ומיוחד, אך גם עיסוק שעשוי לגלוש לתחום התביעות. החוק קובע שמי שמאמן את הכלבים, הוא האחראי הישיר להם במגוון מישורים ותרחישים, כך שנדרשים מגוון כיסויים מטעם הביטוח. לצורך הדוגמה נדרש ביטוח צד ג' מורחב, כיסוי ייעודי עבור מסגרת של חוגים, כיסוי ייעודי עבור מסגרת של סדנאות וכדומה. נוסף לכך, נדרש כיסוי בגין תביעה מצד בעלי הכלב, הרחבה עבור אחריות מקצועית שנוגעת לנזקי גוף וכדומה. פה יש לציין שממש כפי שמבהיר אבנר הייזלר בדה מרקר, אף פעם אין לקחת מוצר מוגמר, אלא תמיד יש לשאוף להכיל שינויים ודגשים אישיים, ואכן גם בתחום זה נציין שניתן למצוא מגוון סעיפים, כך שמתאפשר להרכיב את הביטוח המתאים ביותר עבור מאמני כלבים.

האם מאלפי כלבים זקוקים לביטוח?

חשיבות ייעוץ מקצועי

אם נבחן מה ביטוח עסקי כולל, נמצא שהוא כולל ביטוח עבור תכולה, ביטוח אובדן רווחים, ביטוח כיסוי למבנה, ביטוח בגין אסונות טבע, כיסוי בגין פיצויים שמיועדים לצד ג', כיסוי בגין מתקפת סייבר, כיסוי עבור פגיעה במערכות מידע וכדומה. מכאן שאין שאלה שמאמני כלבים אינם זקוקים לחלק ניכר מהסעיפים, ובמקביל חלק כן מאוד חיוניים. מכאן שיש לבצע תמהיל מושכל. יש להבין גם אלו סעיפים להכניס וגם באלו סעיפים מוטב להשקיע יותר, כך שבעת הצורך הפיצוי יהיה יותר גבוה. מכאן שהרבה פעמים מוטב לקבל ייעוץ מקצועי מסוכן ביטוח, וכפי שמסביר אבנר הייזלר בגלובס, לעיתים הוצאה קטנה עשויה לחסוך סכומים משמעותיים. מה אנו מנסים לומר? שגם אם שירותי ייעוץ עולים כסף, יש לראות בכך הוצאה מניבה.

מבצעים התאמה מלאה

כל מאמן כלבים יודע שהוא עומד בפני שלל סיכונים מקצועיים. הכלב שהוא מאמן עשוי לנשוך עוברי אורח, עשוי להיות מואשם במצב התוקפני של הכלב, עשוי לנשוך בצורה שתוציא אותו מתפקוד, עשוי להיפצע בעת האימון (לא בהכרח בהקשר לנוכחות של הכלב), עשוי להיתקל בכמה חודשים ללא תעסוקה (בתקופת הקורונה גם תחום זה ידע פגיעה), עשוי להתמודד עם פגיעה בציוד מקצועי וכדומה. פה נציין שכל מאמן לא רק יודע אלו סכנות רלוונטיות עבורו, אלא הוא גם יודע אלו יותר משמעותיות, כך שחשוב ביותר להיערך בהתאם ולא להיות שאננים ולאחר מכן להצטער.

נערכים מראש ולא מצטערים לאחר מכן

לבסוף נציין שכיום תחום הביטוחים מאוד מפותח, וכן ניתן למצוא ביטוחים ייעודיים, גם עבור תחומים יותר מיוחדים. הרעיון הוא תמיד לחשוב על התרחישים הפחות נעימים ופשוט להיערך אליהם, כך שלא ייווצר מצב שתרחיש לא צפוי יפיל עסק של שנים והמון השקעה. מכאן ממש כפי שבוחרים בקפידה מאמן כלבים, כך גם יש לדעת כיצד לבחור ביטוח מתאים, כמובן בהתאם לאופי הפעילות, אפיק הצמיחה של העסק ושעות העיסוק. שורה תחתונה: גם מאלפי כלבי זקוקים לביטוח אישי שנתפר במיוחד עבורם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support