איך מעלים את המודעות למצוקת בעלי החיים ברשתות החברתיות?

העלאת כמות הצפיות ביוטיוב

המאמר הזה עוסק באחת הבעיות הכואבות ביותר כיום והיא המצוקה של בעלי חיים רבים. מדובר על חיות מסוגים שונים, הן חיות בית והן חיות בר הנמצאות במצוקה מכל מיני סיבות. המאמר הזה אינו מיועד רק לחובבי חיות, הוא מיועד לכל אזרח ואזרחית. ברגע שנבין שיש כאן בעיה ושאנחנו יכולים לתרום לפתרון שלה, הדברים יתחילו להשתפר. כל אחת ואחד מאיתנו יכול לעשות משהו, אפילו קטן בשביל לעזור לחיות במצוקה. כולנו ביחד נוכל למגר את התופעות הללו כמעט לחלוטין, זה דורש רק רצון טוב ומודעות. על הנקודה הזו בדיוק, המודעות לנושא, אנחנו נתעכב ונדון במאמר הזה.

מה אפשר לעשות כדי להעלות את המודעות?

הדרך הכי טובה למגר את התופעה היא להעלות את המודעות לה מה שיוביל לפעולה. כיום, הדרך הכי טובה וישירה לעשות זאת היא שימוש ברשתות החברתיות השונות בראשן יוטיוב. לאחר שהעלינו סרטונים שונים יש לדאוג להעלאת כמות הצפיות ביוטיוב בשביל לחשוף אותם לכמה שיותר אנשים. ניתן לרכוש צפיות ביוטיוב בכדי לעורר א הוויראליות של הערוץ וכך להגיע לכמה שיותר צופים. בנוסף, ניתן להשתמש במקורות אינטרנטיים אחרים כגון אתרים שונים או חשבונות ברשתות חברתיות אחרות בשביל לנתב תנועה לערוץ היוטיוב.

דרך נוספת להעלאת מודעות למצוקת בעלי החיים היא הכנסה של הנושא למערכי הלימוד בבתי הספר. צריך להתאים את סוג החומר לכיתה ולגיל וכמובן לעשות זאת באופן מקצועי ובתיאום עם הצוות הפדגוגי. ילדים יכולים לעזור לאתר חיות נטושות או מוזנחות. הפעילות בעזרה לחיות היא בעלת ערך מוסף רב לילדים.

ניתן להיעזר בעסקים בשביל לקבל תרומות כספיות או כל עזרה ספציפית אחרת בנושא, למשל רכישת מזון לחיות או ציוד רפואי. עסקים רבים ישמחו להירתם לנושא, להעלות את המודעות אליו בקרב עובדיהן ולקוחותיהן ולערוך התרמות לצורך העניין.

מצוקת בעלי חיים, פנים רבות ועצובות לה

בעלי חיים רבים מאד, רבים מידי, במדינה סובלים מסיבות שונות או שהם נמצאים במצוקה של ממש או אפילו סכנת חיים.

הזנחה

ישנם בעלי חיים הנמצאים בבתים ואצל בעלים המזניחים אותם ומונעים מהם טיפול בסיסי. מדובר למשל על כלבים אשר נמצאים ימים שלמים בדירות קטנות ללא יכולת לצאת החוצה, לרוץ, להתאוורר ולעשות צרכים. בשביל כלבים היציאה החוצה איננה משחק, זהו צורך של ממש.

בעיות רפואיות

בעלי חיים רבים חיים בצל בעיות רפואיות שונות עקב הזנחה פושעת של בעליהם. לרוב, מדובר על חיות שלא זוכות לראות וטרינר ולקבל טיפולים מונעים או תרופות אשר נחוצות להן. חיות אלו יכולות לסבול מדלקות שונות, בעיות בעור או במערכת העיכול ועוד. מה שעצוב בסיפור הוא שלרבות מהבעיות הללו קיים טיפול וטרינרי יעיל.

התעללות

זו תופעה חמורה בה אנשים פוגעים בבעלי חיים בדרכים שונות ואכזריות. ההתעללויות יכולות לכלול אלימות של ממש. ישנם כלבים רבים אשר בעל כורחם מוצאים את מותם כתוצאה מההתעלות או משום שהם משתתפים בקרבות כלבים בהם הם מקפחים את חייהם. לצערנו, לעתים הענישה לא מספקת בארץ, אך במקרים מסוימים דווקא כן.

נטישה

בעלי חיים רבים ננטשים ולמעשה מופקרים לפגעי מזג האוויר והטבע. מדובר בבעלי חיים הרגילים להיות בבית ואין להם את היכולת לשרוד בחוץ. רבים מהם מתים, אחרים מגיעים למקלטים שונים.

 

נסיים בדרך הכי יעילה, גם אם לא הכי מהירה, להתמודדות עם נושא מצוקת בעלי החיים. אנחנו מתכוונים כמובן לחינוך כבר מהבית לערכים של כבוד לכל היצורים החיים בכללן חיות הבר וחיות הבית השונות. בשביל למגר תופעות של התעללות והזנחה, עלינו לוודא שאנחנו מגדלים ומחנכים את הדור הבא להתנהג באופן שאותן תופעות לא ישנו.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support