רוצים לחצות במעבר חצייה עם הכלב שלכם? כך תעשו זאת נכון ובטוח

במהלך הטיול עם הכלב יש לרוב מספר כבישים שעליכם לחצות איתו. הכלבים לא מבינים את הסכנות שבחציית כביש, ועלולים להתפרץ אליו ולהיות חשופים לסכנה ממשית. כדי לשמור על ביטחון הכלב, יש מספר צעדים שאפשר לבצע איתו כדי ללמד אותו להמתין לפני חציית הכביש ולחצות אותו רק לאחר שאתם נתתם לו אישור. איך עושים זאת? במאמר שלפניכם יש טיפים כיצד לאלף את הכלב בצורה בטוחה וחיובית.

ישיבה לפני מעבר חצייה

אם הכלב ילמד לשבת לפני מעבר החצייה, הסיכון שיקרה לו משהו כשהוא חוצה את הכביש פוחת. כדאי ללמד אותו קודם כל לשבת בעזרת חיזוקים כמו חטיפים, ולאחר מכן ללמד אותו להישאר בישיבה גם כשאתם הולכים. מומלץ לעשות זאת בהדרגה, בהתחלה לתגמל אותו אחרי צעד אחד שעשיתם, אחר כך שני צעדים וכן הלאה. השלב הבא יהיה על שפת הכביש. יש להקפיד שהרצועה תהיה מעט רפויה, וכשהכלב מבין שצריך לשבת לתת לו חטיף. אחרי כמה פעמים כאלה הכלב אמור להבין שהוא צריך לשבת באופן עצמאי לקראת מעבר החצייה, וכשזה קורה חשוב לתגמל אותו ולחזור לאחור במקום לחצות את הכביש. בהמשך אפשר להוסיף סימן שמורה לכלב שהוא יכול לעבור את הכביש.

לא לשלב בין הוראה קולית לבין תנועה

חשוב שהכלב יבין שזה שאתם חוצים את הכביש לא מאפשר לו לחצות את הכביש. זוהי הפרדה חשובה, שכן הרכבים עלולים לא לראות את הכלב ולגרום לו נזק. הסימן לכלב שאומר שהוא יכול לחצות את הכביש יכול להיות בעזרת פקודה קולית, כמו "קדימה", או תנועה כלשהי, כמו הנפת היד. כדאי לבחור רק בסימן אחד ולא לשלב ביניהם, מפני שהכלב עלול לעקוב אחרי שפת הגוף ולא להקשיב לפקודה שנתתם. אם אימצתם את הכלב עם הילדים, חשוב שגם הם ידעו מה הסימן הנבחר ויתרגלו את זה איתו גם בעצמם.

 

 

לחשוף את הכלב לגירויים מהסביבה

בכל פעם אפשר להעלות מעט את רמת הקושי כדי לתרגל עם הכלב חציית כביש. אפשר להתרחק שניים או שלושה צעדים משפת המדרכה, לחזור ולתגמל את הכלב על התנהגות טובה. חשוב להמשיך ולתרגל עם הכלב המתנה על שפת הכביש והקשבה לפקודות שאתם נותנים לו. זכרו שלרוב הסביבה כנראה תהיה עם כלבים, חתולים ואנשים אחרים, וחשוב לתת לכלב להתרגל גם להסחות הדעת הללו כדי שלא יפריעו לו והוא יוכל להישאר מרוכז ולהיענות לפקודות שלכם.

תרגול חציית הכביש

בעת תרגול החצייה אפשר למתוח את הרצועה כדי לתרגל התרחקות מהכלב בעודו מחכה לפקודה מכם. הרצועה גם תשמור שהוא לא רץ למקומות אחרים, אלא נשאר מרוכז בכם. אפשר להשתמש ברצועה רגילה, או ברצועה נמתחת שתגדיל את המרחק ביניכם כשאתם חוצים את הכביש בעוד הכלב יושב וממתין לפקודה מכם. חשוב לערוך את ה"טקס" הזה בכל פעם שאתם חוצים את הכביש, שכן התמדה ונחישות יבטיחו את תוצאות התהליך. חשוב לגרום לכלב להבין ששפת המדרכה היא סימן קבוע לישיבה, והסימן שקבעתם – ורק הוא בלבד – הוא הסימן שמאפשר לכלב לחצות את הכביש.

לסיכום

חציית כביש עם כלב עלולה להיות מסוכנת, אך אם תלמדו אותו כיצד להתנהג בעת חציית כביש הוא יהיה מוגן ובטוח. ראשית חשוב לתרגל ישיבה עם הכלב, לאחר מכן ישיבה על שפת המדרכה (גם אם אתם או האנשים לידכם חוצים את הכביש), ובהמשך לחשוף אותו לגירויים והסחות דעת חיצוניים ולתרגל איתו כיצד לחצות כביש. כדאי לבחור בפקודה קולית או בתנועת יד שהכלב יראה ויבין שכעת מותר לו לחצות. אם הכלב שלכם ידע כיצד לחצות את הכביש בצורה בטוחה, אתם תוכלו להיות רגועים שלא יראה לו מאומה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support