חבר חדש במשפחה: כל היתרונות באימוץ בעל חיים לבית עם ילדים

כלב? חתול? אולי כמה ארנבים חמודים? כשאנחנו חושבים על האפשרות הנפלאה של אימוץ בעל חיים שהוא למעשה חבר ובן משפחה חדש, אנחנו לרוב חושבים על השיקולים היבשים. האם בעל החיים החדש ישיר שיער וילכלך את הבית? האם יהיה מי שיטפל בו ויוציא אותו לטיולים או שהנטל ייפול על אדם אחד? האם מדובר בצעד שיש לו משמעויות כלכליות מרחיקות לכת וכך הלאה. למרבה הצער, אנשים רבים ובמיוחד הורים לילדים לא עוצרים לחשוב על היתרונות הרבים שיש בגידול של בעל חיים ואם תשאלו אותנו זהו הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו כאשר מתלבטים אם לאמץ בעל חיים חדש לחיק המשפחה. אם גם אתם מתלבטים אם לעשות זאת ומנסים לשקול בסבלנות את היתרונות והחסרונות, אנחנו רוצים לומר לכם שבסך הכל היתרונות עולים על החסרונות במידה רבה. אם אתם עדיין לא בטוחים עד הסוף, הנה כמה מהיתרונות המרכזיים של אימוץ בעל חיים לבית עם ילדים.

תרומה משמעותית בהתפתחות התקשורתית והרגשית של הילדים

האמת היא שאם צריך לדבר על יתרון אחד בלבד, אפשר בהחלט לסכם את כל העניין ביתרון המשמעותי הזה. אינספור מחקרים התנהגותיים שנעשו על ילדים בגילאים שונים, בחתכי אוכלוסייה שונים ומצבים שונים האופן כללי, הראו באופן חד משמעי שהחיים לצד בעל חיים בבית תורמים במידה רבה מאד להתפתחות הרגשית של ילדים. זה נכון לגבי כל ילד בכל מצב, אבל זה משהו שהוא משמעותי במיוחד עבור ילדים עם קשיים מיוחדים בתחום הזה. כך למשל, מחקרים רבים מראים שילדים עם צרכים מיוחדים שגדלים לצד כלב או חתול רוכשים כלים מנטליים חשובים וכן מקבלים הרבה פעמים סיוע במצוקות שונות. אגב, באתר איך גדלת יש עוד מידע בנושא ילדים עם צרכים מיוחדים והקשר שלהם עם כלבים ובהחלט שווה ללמוד עוד על הנושא.

חיזוק המערכת החיסונית

אחד החששות הגדולים ביותר של הורים הוא שנוכחות בעל חיים בסביבת הילדים עשויה לגרום להם למחלות שונות. האמת היא שלא רק שזה לא נכון, אלא שההפך המוחלט הוא הנכון. גם כאן מחקרים רבים שנעשו בתחום מצביעים על כך שהנוכחות של בעלי החיים שאכן מביאים איתם חיידקים לפעמים, היא דווקא מה שמחזק את המערכת החיסונית של ילדים צעירים בשלבי ההתפתחות השונים. בכלל, ככל שילדים נשמרים בסביבה יותר סטרילית, כך הגוף שלהם ילמד פחות איך להתמודד עם איומים חיצוניים ודווקא נוכחות של בעל חיים בבית היא עניין מבורך במובן הזה. למשל, מחקר הראה שילדים שגדלים עם כלב לא יחלו באסתמה, ומדובר בבשורה של ממש שמחזקת את הטענה הזו.

חבר חדש במשפחה: כל היתרונות באימוץ בעל חיים לבית עם ילדים

חיזוק האחריות האישית

בעל חיים זה באופן טבעי דבר שמצריך הרבה מאד טיפול, חמלה ודאגה וזאת הזדמנות נפלאה עבור ילדים ללמוד ולתרגל את הדברים הללו. ילדים בהרבה מקרים לא מקבלים מספיק תחומי אחריות וגדלים בלי האפשרות לתרגל את הדברים הללו, וכך הם מגיעים לגילאים מבוגרים בהם הם צריכים את הכישורים הללו מבלי לדעת מה לעשות, איך לטפל באחרים ואיך להביע חמלה ודאגה. ילדים שגדלים באופן קבוע לאורך השנים עם בעל חיים לומדים את הדברים הללו בצורה הכי טובה שיש ואין ספק שגם כאן מדובר על יתרון משמעותי ביותר.

בחרו את בעל החיים שמתאים לכם

כפי שאתם רואים יש יתרונות רבים באימוץ בעל חיים לבית עם ילדים, אבל זה לא אומר שכל בעל חיים יתאים לכל בית. בחרו בסבלנות את סוג בעל החיים שמתאים לכם ועם הזמן תראו בעצמכם את התמורה הגדולה שאתם זוכים לה.

המידע במאמר מאתר אבליקו ו-XNET.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support