החבר הכי טוב באוטו: כללי נסיעה עם בעלי חיים ברכב

גידול של חיית מחמד בבית כמו כלב או חתול זה משהו שיש לו יתרונות רבים. מדובר על מערכת יחסית מיוחדת המאפשרת לנו לפתח את הדאגה שלנו לאחר, עוזרת לנו לקחת אחריות על גידול של יצור חי ואפילו משפרת את מצב הרוח שלנו פלאים (מחקרים רבים מראים כי גידול של כלב או חתול מפחית באופן משמעותי את מידת הסטרס והחרדה אצל האדם). ועם כל היתרונות הרבים, כמובן שיש אתגרים מסוימים הכרוכים בגידול של בעל חיים. מדובר כמובן על צעד שיש לו השלכות כלכליות והוצאות לרבות הנלוות לו, חלק מבעלי החיים מפגינים התנהגות בעייתית ויש לאלף אותם וכמובן שזה מחייב אותנו להיות בבית כמה פעמים ביום ולצאת איתם לטיול ולדאוג להם לפתרונות כאשר אנו יוצאים לחופשה ארוכה. ועם כל אלו, ישנו אתגר אחד שמכירים כמעט על בעלי חיות המחמד, והוא הצורך לשנע אותם ממקום למקום אחת לכמה ולנסוע איתם באוטו, דבר שעשוי להיות מאתגר בהחלט. הנה כמה כללים שחשוב להכיר שיהפכו את הנסיעה לנוחה ונעימה יותר.

אם אפשר להימנע – עדיף

הרבה אנשים יכולים לעבור תקופות ארוכות ללא צורך להסיע את הכלב או החתול וזה לגמרי עדיף אם זה מתאפשר. אם אתם צריכים רכב לתקופה קצרה בלבד ותדרשו בין היתר לקחת אתכם את חיית המחמד שלכם, בהחלט תוכלו לשכיר רכב ולעשות זאת שכן מרבית החברות מאפשרות הסעה של בעלי חיים ברכבים שלהן. עם זאת חשוב מאד לזכור שיש להחזיר את הרכב כפי שקיבלתם אותו, נקי ומסודר ולצורך כך מומלץ להשתמש ברולר אם הכלב או החתול השילו הרבה פרווה.

כמו כן, אם אתם נוסעים עם בעל החיים ברכב בתדירות גבוהה, שווה לדעת מה אומר החוק לגבי זה ולהכיר את הכללים החשובים לנסיעה.

מה אומר החוק?

ישנו חוק כללי שאומר שעל הנהג לנהוג ברכב ללא כל הסחת דעת. למרות שלא קורה הרבה שנהגים מקבלים דו"ח על נסיעה ברכב עם בעל חיים, חשוב לדעת שזה משהו שבהחלט יכול לקרות, אך מבחינת ההגדרה אין איסור על נסיעה ברכב עם בעל חיים.

 מיקום בעל החיים

נכון שרוב בעלי החיים פשוט ישבו איפה שירצו, אבל אם תוכלו לחנך אותם לשבת במקום מסוים זה בהחלט עדיף. המקום הרצוי הוא על הרצפה במושב הקדמי או האחורי. כך למעשה בעל החיים הכי מוגן במקרים של תאונות, וגם שאר יושבי הרכב הם בסיכון נמוך יותר לפגיעות כתוצאה מהתזוזה שלו.

החבר הכי טוב באוטו: כללי נסיעה עם בעלי חיים ברכב

אוורור

בעלי חיים לא אוהבים סביבות מחניקות ולכן חשוב לזכור במהלך הנסיעה לדאוג לאוורור. אפשר להפעיל את המזגן על אוורר או פשוט לפתוח קצת את אחד החלונות.

חגורות

כיום אין ממש כלי רכב שמציעים חגורות מיוחדות לבעלי החיים כך שהם למעשה לא מוגנים בעת תאונה, אבל בהחלט ישנם מוצרים שניתן לרכוש בעצמכם. לרוב מדובר על מוצרים ייחודיים המתחברים לחגורה ברכב אך מתאימים למידות של הכלב ונכון להיום מדובר בהגנה הטובה ביותר עבור בעלי חיים.

אל תתעסקו עם בעל החיים במהלך הנסיעה

זכרו כי בעת הנהיגה עליכם להיות מרוכזים לחלוטין בדרך. התעסקות עם בעל החיים בהחלט תסיח את דעכתם וזה משהו שיכול להיות ממש מסוכן.

אם מדובר על נסיעות ראשונות, עדיף להרגיל את בעל החיים עם נסיות קצרות בתחילה ולראות איך הוא מגיב לזה. סעו בזהירות ואל תשכחו לדאוג לרווחת בעלי החיים שלכם גם במהלך הנסיעה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support