שירות צבאי עם משמעות: הכירו את יחידת עוקץ

יחידת עוקץ

יחידת עוקץ נחשבת לאחת מהיחידות הצבאיות המבוקשות והיוקרתיות ביותר. צעירים רבים חולמים להגיע ליחידה אולם בדרך נתקלים בקשיים. כיצד תוכלו להתכונן בצורה היסודית ביותר לקראת המיונים? להלן הפרטים.

חולמים להתגייס לעוקץ? זה הזמן להתחיל ולהתכונן

יחידת עוקץ נחשבת ליחידת עלית שתפקידה הוא להפעיל כלבים לשימושים צבאיים, החל מגילוי של מטענים ועד כלבי תקיפה. מדי שנה מנסים מאות מתמודדים להתקבל ליחידה, אולם רבים מהם נכשלים בעקבות הכנה לא נכונה שהתחילה עוד בצו הראשון. חשוב להבין כי הקבלה ליחידה מתאפשרת רק בעבור גברים עם פרופיל קרבי 82 וקב"א של 54 ואילו לנשים פרופיל 82 וקב"א 47. מסלול ההכשרה ליחידה נחשב למורכב וקשה ביותר, ועל כן לא מעט מועמדים איכותיים נופלים עוד בשלבים הראשונים הכוללים טירונות של ארבעה חודשים, המשך טירונות למשך חודש במתקן אדם ולאחר מכן הכשרה מורחבת הכוללת אימוני קרב מגע, אימוני לחימה, ניווט, קורס לוחמים ועוד. מדובר במסלול האורך כ 11 חודשים ועל כן הוא מהווה תנאי סף לכניסה יחידה, בסופה ניתן להשתלב ואף לחתום קבע לתקופה של ארבעה חודשים. רוב הלוחמים ביחידה משרתים בסה"כ 3 שנים ומדווחים על חווית שירות יוצאת דופן, הן בשל המשמעות הכרוכה בעבודה עם כלבים שהוכשרו למשימות שונות והן בשל תחושת השייכות המאפיינת מאוד את בוגרי יחידת העלית והתרומה האדירה שזיכתה את היחידה בשנת 2010 בפרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות. אם החלום שלכם הוא להתקבל ליחידה שמגלמת בחובה את חוד החנית של התעסוקה המבצעית, מאז שנת 1939 ועד היום, חשוב לבצע הכנה עוד בשלב הצו הראשון.

כיצד מתכוננים לקראת צו ראשון?

יש לדעת כי כבר במסגרת הכנה לצו ראשון חשוב קודם כל לסגל לעצמכם לוחות זמנים ברורים בכדי להתכונן בצורה מיטבית למבחנים. המבחנים הללו הם אלו אשר יקבעו את הקב"א שלכם, וכאמור בכדי להתקבל ליחידת עוקץ נדרש לקבל ציון קב"א גבוה. למעשה, אם אתם רוצים להתקבל יחידה אתם מחויבים להציב לעצמכם מטרה להגיע להישגים הטובים ביותר, בייחוד לאור מספר המקומות המצומצם ביחידה. מועמדים עם קב"א נמוך לא יקבלו אפשרות להתמיין, ועל כן התחילו את ההכנה לפחות כשלושה חודשים לפני הצו הראשון. כיום ישנם אתרים מתמחים בהם תוכלו להיעזר לטובת הכנה למבחן, כולל מבחנים סימולטניים וכן פורומים בהם תוכלו להתייעץ עם בוגרי היחידה ויחידות יוקרתיות נוספות. חלק מהותי נוסף בצו הראשון כולל גם ראיון אישי. בכדי להגביר את הביטחון העצמי, רצוי להיפגש עם חבר קרוב בכדי לעבוד היטב על התשובות שלכם ובייחוד על הכוונה שלכם להתקבל ליחידת עוקץ. את הפרט הזה חשוב לציין עוד במעמד הריאיון הראשוני, כך שגורמי הצבא יהיו מודעים באופן מלא לרצונות האישיים.

הכנה גופנית – חלק בלתי נפרד

מאחר ומדובר ביחידה קרבית, הכושר הגופני שלכם צריך להיות במיטבו. רצוי להצטרף לקבוצות של מתגייסים שנועדו להכין אתכם בצורה מושלמת למבחנים של היחידה אבל גם לטובת הכנה מנטאלית שהיא חשובה מאוד. שלבי המיון ליחידה כוללים מבחנים מאתגרים הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, ולכן גם הטעות ולו הקטנה ביותר עשויה להוביל למפח נפש. על כן, גיבוש של סביבה מצמיחה הכוללת בין היתר קבוצות של הכנה לקראת המיונים וכן הגברת המוטיבציה דרך שיחות עם בוגרי היחידה יכולים לסייע לכם להגשים את החלום, ובהתאם לכך להתקבל ליחידה המאפשרת למשרתים בה לקבל שירות משמעותי ובלתי נשכח ביחד עם ההולכים על ארבע. זכרו – הכול תלוי בכם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support