קשה לכם להיפרד מהכלב? אלו המשרדים שיאפשרו להביא אותו לעבודה

מקום העבודה המודרני משתנה בקצב מהיר ואיננו דומה בכלל למה שהיה נהוג רק לפני כמה שנים ספורות. אחת המגמות הברורות היא האפשרות של עובדים לעסוק בשלל פעילויות שאינן קשורות ישירות לעבודה ועדיין להיות במתחם החברה. מעסיקים רבים הבינו שחדר כושר מאובזר, ארוחות מזינות או אפילו פינת משחקי מחשב הם דרך יעילה להשאיר את העובדים במקום העבודה ואפילו להגדלת התפוקה.

למגמה הזו מצטרף טרנד שנראה שהולך להישאר איתנו והוא הבאה של כלבים למקום העבודה. כאן כבר מדובר בשינוי די רדיקלי של הכללים הנהוגים שדורש הסבר: מה יוצא למעסיקים מכל זה ואיפה ניתן להתחיל להנות מההטבה הזו?

כלבים במקום העבודה, מהם היתרונות למעסיק?

ראשית, כדאי לציין כי בעולם ההייטק נהוג לאמץ טרנדים חדשניים לגבי מקום העבודה. ממידע שמתחיל להצטבר אנחנו לומדים על יתרונות גדולים מאד בצירוף כלבים של העובדים: לכלבים השפעה חיובית על הבעלים, והם מרגיעים את העובד במהלך העבודה. כלב מחייב הליכות קצרות ופעילות גופנית, דבר שיכול מאוד לסייע לבריאות הגוף והנפש של העובדים. כלב בעבודה יוכל לעודד את חיי החברה של העובדים וליצור קשרים חדשים. נוסף על כך, להביא את הכלב לעבודה פוטר את הבעלים מלהשאירו בבית לשעות ארוכות, ובעצם חוסך להם את הדאגה וגם את הכסף במקרה שהם נדרשים לשכור את שירותיו של דוגיסיטר.

קשה לכם להיפרד מהכלב -אלו המשרדים שיאפשרו להביא אותו לעבודה

אילו מקומות עבודה מאפשרים להביא כלב?

עולם ההי טק הוא רחב ומכיל הרבה סוגים של חברות. בסטארט-אפים קטנים נהוג יותר ויותר לאפשר כלב במשרד, כמובן בתנאי שהוא 'מוצא את עצמו' במשרדים קטנים יחסית. חברות הייטק גדולות יותר כבר נהנות משטחים גדולים יותר ולכן יוכלו בקלות רבה יותר לאכלס כלבים של עובדים. משרדי פרסום רבים גם מאפשרים לעובדיהם להביא כלבים לעבודה. בדרך כלל, העבודה בתחום הפרסום היא תובענית ודורשת הרבה שעות ביום. זו הסיבה שליווי של כלב יכול להיות יתרון גדול לעובדים אלו. עסקים נוספים שנוהגים לאפשר הבאה של כלבים הם אלו שהדבר פשוט מתאפשר כתוצאה ממיקום נוח, למשל עסקים שנמצאים במושבים, בתים גדולים או שעיקר הפעילות שלהם היא במקום פתוח. לבסוף, מקומות עבודה שעוסקים בחינוך או בהוראה מסוגים שונים נוהגים לעיתים לאפשר כלבים לצורך בניית תקשורת טובה יותר עם ילדים או עם בני נוער, ויש לכך אפילו השפעות חיוביות על הבריאות והנפש בטווח הארוך.

לסיכום, ניתן להעריך שהתופעה הזו רק תתרחב. המחקר הצעיר על ההשפעות שלה עדיין בחיתוליו אבל כבר מביא למסקנות ברורות – לכלבים יש השפעה טובה על מקום העבודה ואפילו על עובדים שאינם הבעלים של אותם הכלבים.

 

 

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support